Koberce – trend, který nikdy nevyjde z módy

Čištění koberců

Úklid je pro většinu lidí nepříjemná, avšak nezbytná činnost. Ovšem zatímco nádobí, prach či poházené věci se uklízejí poměrně snadno, jsou úkony, které vyžadují mnohem větší úsilí. Jedním z nich je i čištění koberců. I když se o koberec pravidelně staráte a vysáváte ho, může být jedním z největších zdrojů prachu, roztočů a bakterií v bytě. Také pokud je každodenně namáhán, může mít vyšlapaná místa či skvrny od různých nehod.

V takovém případě je nejlepší zavolat profesionály, kteří si s kobercem hravě poradí. Naše firma používá kvalitní čistící stroje i čistící prostředky značky Kärcher, jejichž směsy působí do hloubky a hravě zbaví váš koberec veškerých nečistot. Jsou šetrné k vláknům, ekologické a koberec nijak nepoškozují. Nejen, že po našem zásahu bude vás koberec čistý, ale také voňavý a bude vypadat jako nový.

Občas se ovšem stane, že koberec je natolik starý, že už se rozpadá, nebo už je okoukaný. Pokud jste se i vy rozhodli, že je na čase pořídit nový kousek, směle do toho!

Nový vzhled pokoje

Koberec je oblíbená podlahová krytina, nejen proto, že díky němu místnost může změnit v okamžiku ráz, ale také je levný a dá se v případě poškození lépe vyměnit než jakákoliv jiná podlahová krytina. Navíc skvěle udržuje teplo a je příjemný pro bosé nohy. Jestliže jste se rozhodli pro koupi, nejprve si rozmyslete, zda chcete investovat do metrážového koberce nebo zda raději upřednostníte kusový koberec. Při výběru se zaměřte na několik faktorů.

Místnost

Důležité je, v jaké místnosti se bude koberec nacházet. Pokud se jedná o namáhanou místnost, jako je například kuchyně či obývací pokoj, kde navíc hrozní riziko „ušpinění“, volte koberec s nízkým vlasem. Do předsíně nebo prostorů, kde se bude často pohybovat hodně lidí, můžete volit i zátěžový koberec. Naopak do ložnice si klidně pořiďte náročnější koberec s vysokým vlasem. Dodá pokoji nádech luxusu a útulnosti.

Barva a design

V úvahu vezměte i ostatní vybavení pokoje. Vždy se snažte, aby koberec do interiéru zapadl a byl s ním barevně sladěný. Pokud přece jen chcete např. orientální koberec, dbejte, aby v místnosti nebyly víc než dvě výrazné barvy. Výsledek by potom působil neuspořádaně a trochu jako cirkus. Naopak do dětského pokoje se pestré barvy budou hodit, s dětským kobercem s motivem silnice, vykouzlíte vašim ratolestem úsměv na tváři.

Komentovat příspěvěk