Sauna je odpočinek pro naše tělo i duši

Články partnerů

Časté nachlazení a chřipka může znamenat oslabení našeho organizmu. Jistě je to obtěžující a tak bychom měli pro to něco udělat. Co takhle zvýšit obranyschopnost našeho těla? Je to možné s pravidelnou návštěvou sauny. Ovšem nemusíme chodit do fitness centra, abychom si mohli saunu dopřát. Pokud bychom chtěli, můžeme si saunu pořídit i doma.

Finská sauna

Asi nejoblíbenější je sauna finská. Má mnoho příznivců a historie se píše již od dávného starověku. Již staří Egypťané a Římané dobře věděli, jaké blahodárné účinky sauna má. Mimo jiné je návštěva sauny považována za tradici a najdeme ji skoro v každém domě.

Finská sauna funguje na principu vysoké teploty od 80 – 110 stupňů Celsia a vlhkost vzduchu je tu jen okolo 25 %. Pobyt v sauně se doporučuje zhruba do 15 minut a můžeme opakovat třeba 4x. Mezi jednotlivým saunováním se tělu dopřává studená sprcha nebo přímo skok do vody.

saunaproject finská sauna

Blahodárné účinky sauny

Sauna je velmi vhodná pro ty, co si potřebují odpočinout, trochu zrelaxovat tělo, uvolnit mysl. Je to místo, kde se nechává hněv za dveřmi a člověk se musí opravdu vzdát všeho negativního. Pak stačí se jen uložit na dřevěnou lavici a dýchat. Pokud trpíme často na nachlazení nebo chřipku, sauna nám může pomoci v posílení naší obranyschopnosti. Díky vysoké teplotě se také tělo dokonale potí, vyplavují se z něj tedy škodlivé látky, kůže je hladší a jemnější.

Realizace sauny

Jistě si můžeme pořídit saunu vlastními silami a pokud jsme šikovní, nebude to pro nás znamenat nějaký problém. Pokud ovšem nejsme nijak manuálně zruční, určitě bychom měli spíše oslovit spolehlivou a především odbornou firmu. Jejich praktické zkušenosti nám jistě pomůžou najít přesně to,co hledáme.

Saunu si můžeme totiž pořídit nejen jako zahradní domeček na našem pozemku, ale i jako hotový modul nebo dokonce i saunu na míru. Rozdíl tady určitě je nejen ve finančních možnostech investora, ale i na materiálu nebo velikosti daného projektu. Co se týká sauny na zahradě,zde se nemusíme nijak omezovat prostorem. Je třeba pomýšlet také na kvalitní izolaci sauny, kde můžeme použít kamennou nebo minerální vatu, ale v posledních letech je veliký zájem i o PU panely, které plní funkci izolace dokonale.

Sauna na míru, ale i na klíč

Saunu si můžeme také nechat postavit stejně jako dům na klíč nebo i na míru. V takových případech je možná realizace sauny přesně podle našeho přání. Odborníci nám jistě poradí i s výběrem vhodného materiálu, který je neméně důležitý. Sauna na míru znamená vhodný projekt pro místo, které si zvolíme a můžeme tak využít každý centimetr. Dostaneme tak prakticky originální dílo, které budeme mít vlastně jenom my. Sauna na klíč znamená stavbu sauny od základu. Projekt, realizace, výběr vhodného topení, materiálu, to vše je možné právě u sauny na klíč. V dnešním moderním světě máme řadu možností, jaký materiál vybereme, jaká kamna budou ta nejlepší, ale máme také možnost designových doplnění, například skleněných dveří.

Komentovat příspěvěk