Stěhování s nadhledem

Články partnerů

Stěhování obecně oprávněně patří ke skupině faktorů, které nám tak trochu způsobují psychický stres. Taková událost je spojena s výdaji jak značné fyzické námahy, tak času a finančních zdrojů. Bezproblémové stěhování bez zbytečných nervů samozřejmě zaručují profesionální stěhovací firmy.  Ale máme také možnost volby. Můžeme si vše zařídit vlastně sami.

Stěhování svépomoc má i své stinné stránky

Při rozhodování o tom, zda si zavoláme na pomoc stěhováky nebo si vše uděláme sami, musíme brát ohled i na to, že obě varianty jsou sice možné, ale každá má své pro a proti. Máme – li partu dobrých známých a přátel, kteří mají také větší auto, nejlépe dvě až tři, není v tom žádný problém. Uvědomit si ale musíme, že nás to bude stát hodně fyzických sil a námahy. Také nám asi nikdo nic nedá v případě, že se po cestě něco ztratí nebo rozbije, ale to jsou již spekulace. Vozidla potřebujeme přinejmenším dvě, abychom nemuseli jezdit sem a tam. Také je nutné si nějak rozmyslet i to, že pokud se stěhujeme na druhý konec republiky, vrátit se jen tak pro zapomenutou kytku, kočku nebo babičku asi nemůžeme na lusknutí prstu.

Profesionální pomoc

Druhá varianta je pro mnohé z nás prospěšnější už z toho důvodu, že nás to nebude stát tolik námahy. Včas si zarezervovat termín u takové stěhovací firmy je nutností, neboť se může stát, že bude mít firma již obsazeno a my si tak budeme muset rychle sjednat náhradu. A dva dny před termínem na nás asi nikdo s otevřenou náručí čekat nebude.

Stěhováci jsou navíc přece jenom svalnatí chlapíci, kteří ví, jak svou práci odvést profesionálně a hlavně kvalitně a dobře. Firma je navíc dobře pojištěna pro případ, že by se při stěhování něco rozbilo. Máme – li například cennou sbírku, je třeba na to upozornit hned na začátku. Předejdeme tak případným nepříjemnostem. Zaměstnanci stěhovací firmy se zabývají demontáží, montáží a montáží nábytku, balením a připojováním domácích a počítačových zařízení, přesouváním velkých nábytkových předmětů. Profesionální odborníci mají celý arzenál nástrojů a vybavení, které nám umožní provádět všechny úkoly. Před provedením celé akce se stěhovací společností je třeba vypracovat písemnou smlouvu, na kterou je přiložen seznam všech přepravovaných věcí. To zajišťuje integritu a bezpečnost zboží.

Co vše nám stěhovací firma může nabídnout?

Dnes je v mnoha takových firmách nabídka služeb opravdu široká a nemusí jít zrovna jen o přesunutí nábytku z místa na místo. Některé nabízejí stěhování na klíč. Znamená to v podstatě stejnou službu, jako slyšíme u stavebních firem, kdy nám nabízejí stavbu domu na klíč, tedy o A – Z. Stěhovací firma zde v podstatě dělá totéž. Jejich nabídka služeb může být od balení elektroniky, nábytku a jiného majetku až po samotné vybalení, smontování a podobně v novém působišti. Nemusíme se v takovýchto případech starat ani o balící materiál, krabice a různě veliké bedny. Snad jen čistě osobní věci bychom si jistě zabalili rádi sami.

Určitě bychom se měli ale také informovat o tom, zda služby, které firma nabízí zahrnují i výnos nábytku do patra. Mohlo by se nám totiž stát, že se najednou ocitneme s nábytkem před domem a nikdo nám ho nebude chtít odnést přímo do bytu.

 

Komentovat příspěvěk