Kvalitní malířství pokojů

Články partnerů

Malování bytu nebo jakéhokoliv interiéru představuje především vhodnou volbu odstínu barvy. Mnozí z nás se potýkají s problémem, jakou barvu právě zvolit, když je jejich byt třeba tmavý nebo naopak světlý, malý nebo velký a podobně.

Volba barvy

Volba barvy by měla být založena na jejím účelu a metodách aplikace. Je třeba vzít v úvahu, že všechny pokoje v bytě mají vlastní speciální klimatickou zónu. Takže v kuchyni nebo koupelně může být vysoká vlhkost, na rozdíl od chodby nebo ložnice. Na základě toho můžeme vyvodit následující závěr: barva pro každou místnost by měla být odlišná. Nejoptimálnější a nejuniverzálnější možností v tomto případě je nátěr na bázi vody. Tato volba barvy na bázi vody není náhodná. To lze snadno vysvětlit z následujících důvodů. Taková barva nemá silný a nepříjemný zápach, je šetrná k životnímu prostředí, je zcela nehořlavá. Ve většině specializovaných prodejen můžeme snadno tyto barvy zakoupit.

Práce profesionálních malířů

Malování snadno vytváří pohodlí vlastního interiéru. Sami musíme vědět, v jakém prostředí se cítíme nejlépe a co nám vyhovuje. Ovšem určitě bychom se neměli bát pozvat si na malování bytu nebo jiného objektu profesionální malířskou firmu. Máme tady jistotu, že výsledek bude takový, jaký si představujeme. Malování představuje také určitou dávku fantazie, takže pokud máme alespoň špetku představivosti, můžeme si vybrat dokonalé barvy pro svůj interiér. Malíři nám mohou v tomhle směru hodně poradit, protože vědí, jaké barvy lze kombinovat a do jaké místnosti jsou vhodné, ale také vědí, jaké odstíny se hodí k sobě. Co se týká jejich práce, tak mimo kvalitní výmalbu zahrnují i závěrečný úklid, který mnohým nahání hrůzu jen při myšlence, že se bude malovat.

Interiér a styl hraje také roli

Barva v interiéru hraje jednu z hlavních rolí. Jeho vliv na vnímání místnosti jako celku a jednotlivých částí je tak velký, že při tvorbě designu je primárně určován rozsah barev. Pro interiér chodby, barva hraje důležitou roli, protože často velikost místnosti je poměrně malý a sebemenší chyba ve hře barvy může výrazně „snížit“ již stísněné místnosti. Navíc je to první místnost, která otevírá celý byt. Výběr barvy například právě pro chodbu ovlivňuje hned několik faktorů. Pro malou chodbu nejsou tmavé odstíny nejlepším řešením. Pokud je chodba prostorná, pak problémy s plánováním barev nevzniknou. Můžeme bezpečně kombinovat moderní tmavé barvy a pokud jsou v místnosti okna, pak máme i dostatek prostoru pro představivost! Nicméně, bez ohledu na parametry místnosti, je důležité dodržovat pravidlo „tří barev“. Principem je, že v místnosti můžeme použít pouze tři barvy, s jednou barvou – hlavní, další dvě – vedlejší.

Paleta barev

Rozeznáváme také teplé a studené odstíny barev a i proto bychom měli zvolit ten správný odstín pro náš interiér. Mezi teplé barvy řadíme zelenou, žlutou, oranžovou, pískovou, červenou, starorůžovou. Studené barvy mají odstín modré, tyrkysové,fialové, tmavě zelené.

Barvy také ovlivňují naši psychiku a tak bychom měli při malování přihlížet i na tuto skutečnost. Určitě si pokoj nevymalujeme odstínem barvy, která na nás působí depresivně. Nesmíme také zapomenout na královnu barev bílou, která je stále v módě a lze ji kombinovat s jakýmkoliv jiným odstínem, což se u jednotlivých odstínů říci nedá.

Komentovat příspěvěk