Montované haly mají mnoho možností využití

Články partnerů

Ocelové montované haly jsou dobrou investicí, když společnost potřebuje průmyslovou budovu s vysokou životností a moderním vzhledem. Ocelové haly s laminárním obkladem získávají díky svým výhodám stejné vlastnosti jako tradiční řešení, tedy klasické cihlové budovy. Montované haly však nabízejí investorům neomezené možnosti. Je důležité, aby jejich výstavba byla outsourcována zkušeným a certifikovaným výrobcem, který na základě profesionality a spolehlivosti provede projekt podle potřeb a očekávání klienta.

Stavba montované haly se sendvičovými panely a tradičními řešeními


Ocelové konstrukce jsou oproti tradičním stavbám mnohem levnější a rychlejší. Náklady na výstavbu haly se sendvičovými panely mohou být ještě o polovinu nižší než u tradiční budovy a stavba probíhá do 5 až 8 týdnů (v závislosti na velikosti haly). Mohou být nastaveny bez ohledu na sezónu a venkovní podmínky, kdy  mohou být postaveny jak v zimě, tak v létě. V případě zděných staveb je stavba závislá na počasí a je mnohem delší , minimálně několik měsíců, což je spojeno s vyššími náklady a následným ziskem z provozu. Stojí za zmínku, že montovaná hala se sendvičovými panely lze později rozšířit, což v případě tradiční konstrukce je velmi obtížné.

A co odolnost montované ocelové haly ve vztahu k cihle? Ocelové haly jsou velmi odolné a trvanlivost není nižší než u cihlových řešení, často je překračují kvalitou zpracování a trvanlivostí. A co víc, při výběru sendvičových panelů jako vnějšího pláště budovy investor ovlivňuje přesnou teplotu a akustiku uvnitř haly, stejně jako to, jaká požární klasifikace se dostane do budovy.

Také stojí za to zdůraznit univerzální použití ocelové konstrukce sendvičových panelů. Tento typ budovy umožňuje maximálně využít svůj potenciál spojený s vaším podnikáním. Může sloužit jako sklad, vysoký sklad, průmyslový, výrobní, logistický, obchodní nebo zemědělský sklad. Navíc mají sendvičové panely moderní, elegantní design, který poskytuje estetický vzhled v celém objektu. Pro moderního investora, který ví, že moderní, esteticky vyrobená montovaná hala pomáhá zvyšovat prestiž každé společnosti, je to vše velmi důležité.

Ocelové montované haly – projektování a nacenění

Jak vypadá projektování montované ocelové haly a její oceňování? Zde je dobrý nápad požádat zkušenou společnost, která se specializuje na výstavbu těchto zařízení. Volba typu haly, zda chcete z oceli nebo ze sendvičových panelů , nestačí. Je také důležité určit, jaký bude účel haly – ať už se jedná o sklad, výrobní, sportovní nebo zemědělský sklad, kde se bude nacházet a jaké materiály by se měly používat, například bez galvanického zinkování nebo galvanizace (protože budou vystaveny nepříznivým vnějším faktorům). Také je důležité vědět, jaké technické komponenty a v jakém množství budou použity: brány, okna, dveře, světlíky, kapoty, okapy. Zákazníci často očekávají rychlé nacenění, nicméně spolehlivé a přesné nacenění stavby celého objektu vyžaduje čas a pečlivé zpracování. Je také důležité, zda má investor již projekt haly a povolení stavět ho.

Komentovat příspěvěk