Užitková dodávka

Články partnerů

Pokud nutně potřebujete odvést nějaký materiál, zboží nebo jen nábytek, nebo pokud máte v plánu stěhování, ale nemáte potřebné auto, se kterým by jste to všechno zvládli, máme pro skvělé řešení. Můžeme si dodávku zapůjčit. Určitě to bude daleko jednodušší, než přemýšlet o tom, že při stěhování je potřeba zajistit stěhovací firmu. Co to všechno pro nás jako zákazníka znamená?

Dodávka nám pomůže vyřešit problém s převozem nákladu

Pronájem užitkové dodávky je pro nás velmi výhodné už jen z toho důvodu, že ušetříme spoustu času a financí. Pronájem takového vozu lze sjednat nejen na krátkou dobu, což může být jeden den nebo jen víkend, ale také se můžeme domluvit na dlouhodobém pronájmu, který může být sjednán až na dobu 60 měsíců. Pokud nám tedy například auto vypoví službu nebo pokud potřebujeme rychle vyřešit situaci s převozem nábytku, můžeme se spolehnout právě na autopůjčovny, které nabízejí vozy různé velikosti.

Dlouhodobý pronájem je výhodnější než ten krátkodobý a to zejména v případě, že jsme se stali čerstvými živnostníky a jistě nedisponujeme vlastním vozem hned od začátku. Ovšem, abychom mohli pracovat je k tomu dodávka potřeba. Není třeba chodit do banky pro úvěr a postačí zajít do spolehlivé autopůjčovny, která nám jistě nabídne některý s prověřených vozů.

Rozdíl mezi dodávkou a přívěsným vozíkem

Mnozí ale uvažují i o tom, že si pořídí raději přívěsný vozík. Samozřejmě, že i tato varianta pro přepravu nákladu je možná, ale ne dostačující. Pokud chceme převést například nábytek, přívěsný vozík není zastřešený a v případě nepříznivého počasí nám náklad může zmoknout. Také není tak veliký a tady může nastat problém. V případě užitkové dodávky máme veškerý náklad pod střechou, můžeme si zvolit i velikost auta. Základem je, aby byl veškerý náklad dobře upevněný pro bezpečnou přepravu. Málokdo ví, že 30% dopravních nehod je způsobeno právě špatně upevněným nákladem, který se může po cestě posunout a převážit tak celý vůz. Také může dojít k jeho znehodnocení a poškození, což jistě nechceme.

Reklama a nabídka

Neměli bychom ale dát hned na první nabídku autopůjčoven, které uvidíme v reklamní letáku. není totiž pravdou, že ty nejlevnější služby a nabídky jsou pokaždé ty nejvýhodnější. Hledejme, srovnávejme a pak vybírejme. Určitě bychom si potom měli fyzicky auto zkontrolovat, abychom nekupovali zajíce v pytli. Ušetříme si tím také nejen nervy, ale zejména finance. Vozový park takové autopůjčovny by měl odpovídat nabídce. Výběr je jistě veliký a tak záleží na tom, jakou máme vlastně představu. Pokud na nás ovšem vykoukne auto, které zažilo ještě mládí naší babičky nebo není vůbec vhodné pro provoz na pozemních komunikacích, raději se obraťme a rychle pryč. Také se může o solidnosti firmy přesvědčit například na internetových stránkách, kde si můžeme přečíst i reference spokojených klientů. Mnohé autopůjčovny ale nabízejí i doplňkové služby, které mohou zahrnovat GPS navigace a také nám v případě pronájmu odpadá starost se servisem vozu, pořízením dálniční známky, pojištění a podobně.

Co je třeba k tomu, abychom si mohli dodávku zapůjčit

Určitě musíme mít platný občanský průkaz a samozřejmě řidičský průkaz, dále je zde podmínka vratné kauce.

Komentovat příspěvěk