Život v dřevěném srubu

Články partnerů

Když člověk plánuje stavět svůj vlastní dům podle individuálního plánu, chce, aby byl co nejpohodlnější a šetrnější k životnímu prostředí, protože na tom bude záviset blahobyt a pohoda všech členů jeho rodiny. Stavba srubu je jedinečnou příležitostí, jak tyto touhy proměnit v realitu. Sruby jsou v posledních letech velmi žádané a mají své příznivce.

Dřevěný srub – pohoda a komfort zároveň

V domě z přírodního dřeva jako je právě srub, se člověk uvolní, cítí se pohodlně a příjemně. Je spjat s přírodou, která zmírňuje stres a emocionální napětí, které postihuje celé lidské tělo. A v dnešní uspěchané době, které je plné napětí a stresu je to opravdu potřeba. Kompletní relaxace pomáhá zlepšit náladu, eliminovat agresivitu. Zkrátka život v takovém dřevěném srubu je dokonalým a příjemným bydlením,které v nás vyvolává pocit spokojenosti a blaženého života.
Kromě toho stromy produkují přírodní éterické oleje, ve kterých se koncentruje vitální energie rostliny. Vůně dřeva přináší pocity míru, bezpečnosti a klidu.

Výhody srubových domů

Srub má také několik výhod, které jsou přednostmi takové stavby. Je to především jejich pořizovací cena, která je v porovnání s klasickou zděnou stavbou nízká. K tomu se dále váže i doba, za kterou je dům postavený. Srub můžeme mít hotový totiž za pár týdnů a můžeme bydlet. Zatímco cihlový dům je postaven za rok a možná i déle, tady se může stavět prakticky za každého počasí. Odpadají také tzv.mokré cesty stavby, jako je betonování. Mnohé firmy nabízejí své služby od A – Z. Tedy od projektu, přes volbu materiálu až po samotnou stavbu.

Dřevěné domy, které jsou postaveny ze smrku, borovice nebo cedru, mají další úžasný léčivý efekt: jejich dřevo je emitováno fytoncidy – biologicky aktivními látkami, které neutralizují působení různých bakterií, virů a mikrobů. Mají pozitivní vliv na člověka a zejména na dýchací orgány. Také dezinfikují a ionizují vzduch. Čistý a čerstvý vzduch přispívá ke zlepšení života člověka a posílení jeho imunity. Zdraví se stává silnějším a klidnější. Lidé, kteří trpí alergiemi, se díky bydlení v dřevěném domě zbavují nepříjemných alergických symptomů.

Pozitiva srubových domů

Dřevěné domy pomáhají vytvářet v interiéru optimální vlhkost, která činí přibližně 45-55%. Současně vlhkost nebude záviset na změně ročních období a změnách počasí. V zimě drží dřevěný dům teplo a v létě je chladný. Tato zanedbatelná tepelná vodivost stromu vytvoří pro člověka optimální podmínky pro dokonalý život ve srubu. Dřevěné stěny mají také vynikající zvukovou izolaci, to znamená, že majitelé nebudou rušit jiné zvuky a zvuky.

Co materiál

Každý srub musí být samozřejmě postaven z kvalitního dřeva. Záleží jen na našem výběru. Borovice. Vůně borovicového dřeva stimuluje práci mozkového centra, které je zodpovědné za radost, člověk snáze vnímá i ne příliš dobré události, má touhu po štěstí, v prostředí tohoto stromu cítíte teplo, cítíte energii.

Smrk. Tento strom pomáhá relaxovat, přemýšlet o obtížných situacích, podporuje rozvoj trpělivosti, zklidňuje, zmírňuje únavu. Přitahuje si negativní náladu, přepracovává ji, čistí energii člověka.

Modřín. Dřevo tohoto stromu zklidňuje, stabilizuje stav mysli a dává důvěru. Odvádí strach, pochybnosti, melancholii a depresi.

Dubové dřevo přispívá k vzhledu střízlivého pohledu na věci. Díky němu můžeme nejen vidět realitu života, ale také se podívat na sebe zvenčí. Stabilizuje energii, zvyšuje lidskou aktivitu.

Cedr. Strom má pozitivní účinek na osobu během období zotavení po onemocnění. Uklidňuje, pomáhá nervovému systému zotavit se, zlepšuje atmosféru v domě.


Komentovat příspěvěk